Wszystko wskazuje na to, że Celtic Glasgow wygrał walkę o pozyskanie Pawła Brożka. Trabzonspor, obecny klub Polaka, wydał zgodę na rozpoczęcie negocjacji napastnika z władzami „The Bhoys”, o czym poinformował na stronie internetowej.

Wybór Celtiku potwierdził również Brożek w rozmowie z „Daily Record”. – Celtic wykazał więcej determinacji niż jakikolwiek inny klub, aby podpisać ze mną kontrakt i teraz chcę spłacić kredyt zaufania, jaki otrzymałem – przyznał 28-letni snajper.

Reprezentant Polski zdradził również, że wypytywał o swój nowy klub Macieja Żurawskiego i Łukasza Załuskę.

– Dowiedziałem się sporo o Celtiku od mojego byłego kolegi klubowego Macieja Żurawskiego i od Łukasza Załuski. Łukasz przywita mnie, kiedy przyjadę. Obaj uświadomili mnie o wielkiej historii tego klubu, atmosferze na stadionie oraz niezwykłych kibicach – dodał były piłkarz Wisły Kraków.

Pozyskać Brożka chciał również Glasgow Rangers, ale ten zdecydował się na ofertę lokalnego rywala. Napastnik ma zostać wypożyczony na pół roku z opcją pierwokupu. Suma odstępnego nieoficjalnie ma wynosić 650 tysięcy funtów. W Celtiku Polak szczególnie będzie rywalizować z Garym Hooperem i Anthonym Stokesem, którzy w sumie strzelili w tym sezonie 21 bramek w lidze.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.