fortuna

Parzyszek trafił w sparingu. Na wagę zwycięstwa

De Graafschap pokonało w meczu sparingowym występujące w Topklasse (3. poziom rozgrywkowy) HSC’21 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa dla spadkowicza z Eredivisie strzelił polski napastnik, Piotr Parzyszek.

18-latek, w przeciwieństwie do wcześniejszych spotkań, tym razem wyszedł w podstawowym składzie swojego zespołu. Polak wykorzystał podanie od Gregora Breinburga i mocnym strzałem w długi róg nie dał szans bramkarzowi rywali. W 62. minucie zszedł z boiska, na którym zastąpił go Santy Hulst.

Parzyszek ma bardzo duże szanse na znalezienie się w kadrze pierwszego zespołu na zbliżający się sezon Eerste Divisie. Snajper wystąpił we wszystkich czterech dotychczasowych sparingach De Graafschap i w każdym trafiał do siatki. W sumie pokonywał bramkarzów rywali aż osiem razy.

Mecz towarzyski
De Graafschap – HSC’21 1:0
Parzyszek

De Graafschap:
Joost Terol – Robin Pröpper (62 Jochem Jansen), Timothy van der Meulen, Ted van de Pavert (75 Rogier Meijer), Vlatko Lazic – Jordan Garcia-Calvete (62 Milan Massop), Frank van Kouwen, Gregor Breinburg – Tim Vincken (46 Caner Cavlan), Piotr Parzyszek (62 Santy Hulst), Anco Jansen (77 Jermo Wilsterman)

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.