fortuna

Parzyszek najskuteczniejszy w De Graafschaap

Piotr Parzyszek imponuje skutecznością w przedsezonowych meczach De Graafschaap. 18-letni napastnik wystąpił w dziewięciu sparingach spadkowicza z Eredivisie, w których zdobył 8 bramek, co czyni go najlepszym strzelcem zespołu.

Polak najskuteczniejszy był w meczu z Streekelftal Kilder (7:0), w którym trzykrotnie trafił do siatki. Po dwa gole strzelał w spotkaniach z VV Ruurlo (7:0) oraz SV Babberich (10:0). Jedną bramkę dorzucił w sparingu z HSC’21 (1:0).

Parzyszek strzela najwięcej goli nie tylko w swoim zespole, ale także we wszystkich holenderskich klubach, które występują w dwóch najwyższych klasach rozgrywkowych. 18-latek wyprzedza m. in. Jonathana Reisa z Vitesse (7 goli) oraz Ricka ten Voorde i Ryana Koolwijka z NEC (6 bramek).

Polski snajper w poprzednim sezonie występował w juniorskiej drużynie De Graafschaap, która rywalizowała w Nike A Eredivisie (odpowiedniku Młodej Ekstraklasy). 18-latek był najlepszym strzelcem swojego zespołu, 25-krotnie trafiając do siatki. W kolejnym sezonie już w 1. kolejce może otrzymać szansę debiutu w Eerste Divisie.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.