Piotr Parzyszek rozegrał swój czwarty kolejny mecz, w którym wybiegł w podstawowym składzie De Graafschap. W dzisiejszym pojedynku 17. serii gier Eerste Divisie jego klub pokonał 3:0 (3:0) FC Den Bosch.

Wynik otworzył w 20. minucie Tim Vincken. W 32. i 36. minucie trafił Anco Jansen i można było powiedzieć, że jest po meczu. Gospodarze dyktowali tempo, lecz nie potrafili powiększyć swojego dorobku bramkowego.

W drugiej połowie młody Polak świetnie dograł do strzelca pierwszego gola, lecz ten nie wykorzystał szansy. Parzyszek opuścił murawę w 78. minucie. Zmienił go Santy Hulst.

„De Superboeren” zajmują obecnie dziewiąte miejsce w tabeli. „Biało-Niebieskie Smoki” są natomiast o dwie lokaty niżej.