0dn.13godz.41min.
15.00 X4.20 21.62 Odbierz 830 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Palermo zmierza do Serie A. Czterech Polaków na boisku

Piłkarze Palermo wykonali kolejny krok ku awansowi do Serie A. We wtorkowym meczu 11. kolejki włoskiej Serie B piłkarze sycylijskiej drużyny pokonali na wyjeździe Carpi 3:1. W pierwszym składzie gości od pierwszej minuty zagrało aż czterech polskich zawodników: Paweł Dawidowicz, Thiago Cionek, Radosław Murawski i Przemysław Szymiński.

Polska kolonia w Palermo jest naprawdę silna. Po letnich ruchach transferowych w klubie jest aż czterech naszych zawodników. Nie wszyscy mają pewne miejsce w pierwszej „jedenastce“. Najczęściej Trener Bruno Tedino daje pograć Cionkowi i Murawskiemu. Nieco mniej szans otrzymują Dawidowicz i Szymiński.

W poprzedniej kolejce w wyjściowym składzie Palermo pojawił się tylko Cionek. Wtedy drużyna z Sycylii poniosła pierwszą porażkę w sezonie, przegrywając z Novarą. Trener Tedino wyciągnął wnioski, dokonał roszad w składzie i znalazł miejsce dla wszystkich polskich graczy. Najwyraźniej jednak nie ze wszystkich był zadowolony, bo w przerwie zdjął Dawidowicza, a w jego miejsce desygnował do gry Mato Jajalo.

Jeśli chodzi o przebieg meczu, to ułożył się on bardzo korzystnie dla Palermo. Już w 10. minucie gola na 1:0 dla gości strzelił Ilija Nestorovski. Ten sam zawodnik przed przerwą podwyższył na 2:0. Nadzieje gospodarzy na korzystny wynik ożyły w 82. minucie, kiedy gola strzelił Alessio Sabbione, ale tylko na chwilę. Kilkadziesiąt sekund później decydujący cios zadał Carlos Embalo, który ustalił wynik na 3:1 dla Palermo.

Po 11 kolejkach drużyna Polaków zajmuje trzecie miejsce w tabeli Serie B. Do prowadzącego Empoli traci tylko dwa punkty.