Radosław Murawski, Thiago Cionek i Przemysław Szymiński wystąpili w piątkowym meczu swojej drużyny – Palermo przeciwko Pesarze. Wyjazdowa potyczka 13. kolejki włoskiej Serie B zakończyła się remisem 2:2, z czego do końca nie mogą być zadowoleni walczący o awans do Serie A goście. Mimo tego przynajmniej do sobotniego popołudnia Palermo pozostanie na czele zaplecza włoskiej ekstraklasy. 
 
W piątkowy wieczór na boisku mogliśmy oglądać trzech Polaków. Dwóch z nich: Cionek i Szymiński rozegrali pełne spotkanie. Murawski natomiast wyszedł w pierwszym składzie, ale został zmieniony w 73. minucie, kiedy już Palermo remisowało 2:2. 
 
Sam przebieg rywalizacji był bardzo emocjonujący. Pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze, którzy zdobyli gola już w 10. minucie. Konkretnie uczynił to Christian Capone. Radość miejscowych nie trwała długo, bo już pięć minut później na 1:1 trafił Ivailo Chochev. Gracze lidera Serie B poszli za ciosem i w 33. minucie, za sprawą bramki najskuteczniejszego zawodnika drużyny – Ilii Nestorovskiego, prowadzili 2:1. 
 
Pescara nie zamierzała się poddawać. Wprawdzie do przerwy wynik nie uległ zmianie, ale chwilę po zmianie stron radość fanom gospodarzy dał Gaston Brugman. To on strzelił gola na 2:2, a jak się później okazało, było to trafienie ustalające wynik rywalizacji. 
 
Serie B – 13. kolejka
Pescara – Palermo 2:2 (1:2)
Capone 10, Brugman 46 – Chochev 15, Nestorovski 33
 
Żółte kartki: Carraro, Coda, Bovo 
 

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.