Tak jak zapowiadano latem, będzie to ostatni sezon Jerzego Dudka w Realu Madryt. Królewscy już teraz szukają zastępcy 37-letniego golkipera, który złapał kontuzję w meczu z Auxerre.

Dudek to pechowiec. W Realu nie otrzymuje szans na grę, ponieważ jest zmiennikiem najlepszego bramkarza świata – Ikera Casillasa. Kiedy już otrzymał jedyną w tym sezonie szansę, wykorzystał ją znakomicie, ale przypłacił ją poważną kontuzją szczęki. Dudek nie będzie brał udziału w treningach jeszcze przynajmniej przez 3 tygodnie, a do osiemnastki meczowej może wrócić jeszcze później o ile nie wcale. Real Madryt bowiem intensywnie rozgląda się za zastępcą polskiego bramkarza, a wśród potencjalnych kandydatów widnieją nazwiska: Diego Alvesa z Almerii, Gorka Iraizoza z Athleticu Bilbao, Cesara Sancheza z Valencii oraz Claudio Bravo z Realu Sociedad.

W królewskich barwach Dudek zagrał 11 razy. Ośmiokrotnie w pucharze Copa del Rey, dwa razy w Lidze Mistrzów i jeden, jedyny raz w Primera Division. Jego kontrakt z Realem wygasa 30 czerwca 2011 roku.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.