RSC Anderlecht po raz 32. został mistrzem Belgii. W ostatnim meczu sezonu „Fiołki” zremisowały z Zulte Waregem 1:1 (0:0) i utrzymały dwupunktową przewagę w tabeli. Na pięć minut na boisku pojawił się Marcin Wasilewski.

Zespołowi reprezentanta Polski wystarczył remis, natomiast Zulte aby zdobyć tytuł musiało zdobyć komplet punktów. Od 56. minuty byli blisko mistrzostwa. Do bramki trafił Jens Naessens. Ich radość trwała niecałe trzy minuty. W 59. minucie do remisu doprowadził bowiem Lucas Biglia, czym doprowadził miejscowych kibiców do ekstazy.

W 80. minucie Cheikhou Kouyaté ujrzał czerwoną karkę. Anderlecht zdołał utrzymać cenny remis i po końcowym gwizdku mógł świętować mistrzostwo kraju.

Po spotkaniu klubowa strona Anderlechtu ogłosiła, że był to ostatni mecz Polaka w fioletowych barwach. Defensor rozegrał 184 mecze, w których zdobył 20 goli. W końcem czerwca wygasa jego umowa z obecną drużyną.