VfL Wolfsburg zdobył mistrzostwo Niemiec U-19. W finale, „Wilki”, po dogrywce, pokonały młodzieżowy zespół Hansy Rostock 3:1 (0:0). Na boisku w 88. minucie zameldował się 17-letni polski napastnik – Oskar Zawada.

Już od pierwszych minut spotkania, było widać, że spotkały się dwa najlepsze juniorskie zespoły w Niemczech. Po kilku minutach lekką przewagę osiągnęli goście, a pod koniec pierwszej połowy zdominowali rywali. Piłkarze Hansy nie poddawali się jednak i starali się również przeprowadzać groźne akcje.

Po zmianie stron mecz stał się bardziej wyrównany. Po godzinie gry na prowadzenie mogli wyjść gospodarze. Joshua Gebissa przeprowadził dobrą akcję lewą stroną boiska i oddał piłkę Nilsowi Quaschnerowi. Ten jednak nie zdołał pokonać bramkarza VfL Wolfsburg.

W regulaminowych dziewięćdziesięciu minutach nie zobaczyliśmy bramek. Pierwsze trafienie w tym meczu, na swoim koncie w 13. minucie dogrywki, zanotował Federico Palacios-Martinez. 18-letni napastnik umieścił piłkę w bramcę silnym, precyzyjnym uderzeniem.

Dwie minuty później Fabian Künnemann sfaulował w polu karnym pomocnika gości – Maximiliana Arnolda. Sędzia bez wahania pokazał na jedenasty metr. Karnego na gola, pewnym strzałem na bramkę, zamienił sam poszkodowany.

W 111. minucie szansę na zdobycie bramki miał Oskar Zawada. „Wilki” po przejęciu piłki przeszły do szybkiego kontrataku. Kilka podań pozwoliło na błyskawiczne przedostanie się pod bramkę rywali. Künnemann był jednak czujny i powstrzymał Zawadę.

Honorowego gola dla gospodarzy strzelił Robert Grube w 29. minucie dogrywki. Po tym trafieniu cały zespół Hansy Rostock rzucił się do ataku zapominając o obronie. Wykorzystali to goście, a wynik na 3:1 ustalił Tugay Uzan.