fortuna

Operacja Piszczka zależna od dokonań Borussii

Łukasz Piszczek rozgrywa zdecydowanie słabszy sezon od poprzedniego, w którym był uznawany za jednego z najlepszych prawych obrońców w Europie. Wpływ na to może mieć kontuzja, która od dawna doskwiera Polakowi.

Zawodnik Borussii Dortmund narzeka na problemy z biodrem i w ostatnich meczach swojego klubu występował dzięki środkom przeciwbólowym. Uraz dokucza piłkarzowi coraz bardziej, dlatego polski defensor będzie musiał przejść operację.

Według informacji, do jakich dotarł „Przegląd Sportowy”, odbędzie się ona dopiero wtedy, kiedy BVB pożegna się z rozgrywkami Ligi Mistrzów. Niemiecki zespół ma małe szanse na obronę tytułu mistrza kraju, dlatego ich priorytetem jest teraz zwycięstwo w europejskich pucharach.

Absencja Polaka mocno skomplikowałaby plany Jürgenowi Kloppowi, który nie ma żadnego wartościowego zmiennika na pozycję zajmowaną przez 27-latka. W związku z tym sztab lekarski drużyny z Dortmundu zrobi wszystko, aby obrońca mógł grać jak najdłużej.

Jeżeli informacje sportowego dziennika są prawdziwe, były zawodnik Herthy Berlin może nie zagrać w marcowych meczach reprezentacji Polski w eliminacjach do Mistrzostw Świata – z Ukrainą i z San Marino.

Piszczek opuścił już ostatni mecz kadry prowadzonej przez Waldemara Fornalika – z Irlandią (0:2). Wtedy na prawą obronę przesunięty został Sebastian Boenisch. Na tej pozycji testowany był także Łukasz Broź w spotkaniu z Rumunią.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.