Paweł Olkowski zadebiutował w 1. FC Köln, a jego drużyna pokonała FT Braunschweig 4:0 (0:0) w meczu I rundy pucharu Niemiec. Polak rozegrał całe spotkanie, a przez 69 minut na boisku przebywał także Adam Matuszczyk.

Drużyna polskich zawodników pierwszą dogodną sytuację stworzyła sobie już w 2. minucie, kiedy to po strzale Ujacha na wysokości zadania stanął Reck. Ten sam zawodnik przypomniał o sobie tuż przed końcem pierwszej połowy jednak wtedy uderzał zbyt lekko i bramkarz IV- ligowca nie miał żadnych problemów z obroną.

Daniel Halfar (l.) im türkisen Dress.

Po wznowieniu gry ekipa z Koolonii jeszcze przyśpieszyła tempo gry co zaowocowało bramką już w 47. minucie. Anthony Ujah świetnie wyszedł unikając pozycji spalonej i z zimną krwią umieścił piłkę w siatce.

image

Chwilę później było już 2:0, a drugą bramkę w meczu zdobył nigieryjski napastnik. W 63. minucie prowadzenie podwyższył  Lehmann lobem pokonując bezradnego Recka. Jeszcze przed końcem meczu wynik spotkania ustalił Zoller, który tak jak Lehmann lobem pokonał bramkarza.