fortuna

Oficjalnie: Piotr Brożek w Lechii Gdańsk

Piotr Brożek podpisał kontrakt z Lechią Gdańsk. Umowa będzie obowiązywała przez rok, jednak jest w niej zawarta opcja przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy. Polak grał ostatnio w tureckim Trabzonsporze.

29-latek przebywa w Gdańsku od poniedziałku. Następnego dnia trenował z drużyną, a w środę z kolei przechodził w Poznaniu badania medyczne, które były kontynuowane jeszcze dziś.

– Obiecaliśmy trenerowi Kaczmarkowi wzmocnienie lewej strony obrony i od dzisiaj Piotr Brożek jest nowym piłkarzem naszego klubu. Liczymy, że będzie dużym wzmocnieniem naszego zespołu – mówi prezes gdańskiego klubu, Bogdan Magnowski.

Polski lewy obrońca występował ostatnio w Trabzonsporze. Do „Bordowo-Niebieskich” trafił z Wisły Kraków, z którą zdobył pięć tytułów mistrza Polski i dwukrotnie sięgnął po krajowy puchar. W lipcu rozwiązał jednak kontrakt z turecką drużyną. Głównym powodem zakończenia współpracy między klubem, a piłkarzem były wypowiedzi Polaka na temat tureckiego sztabu medycznego, których udzielił pod koniec maja. W sumie w barwach Trabzonsporu rozegrał 7 meczów ligowych, w których nie strzelił ani jednej bramki.

Wiadomo już z jakim numerem będzie występował Brożek – Piotr będzie występować z numerem 10. Taki numer zobowiązuje – powiedział kierownik drużyny „Władców Północy”, Piotr Żuk

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.