fortuna

Oficjalnie: Piotr Brożek odszedł z Trabzonsporu

Pisaliśmy o tym ponad dwa tygodnie temu, jednak dopiero teraz Trabzonspor ogłosił to oficjalnie, na swojej stronie internetowej. Piotr Brożek rozwiązał za porozumieniem stron kontrakt z 3. zespołem Süper Lig.

Według niepotwierdzonych informacji, głównym powodem zakończenia współpracy między klubem, a piłkarzem były wypowiedzi Polaka na temat tureckiego sztabu medycznego, których udzielił pod koniec maja.

– Bolała mnie kość strzałkowa, ale tureccy lekarze nie zrobili nawet prześwietlenia. (…) Miałem zakrzepicę w łydce. Dzisiaj już mogę o tym mówić spokojniej, ale wtedy nie było mi do śmiechu, bo problem był bardzo duży. Na tyle, że zagrożone było moje życie – powiedział Brożek w wywiadzie dla „Dziennika Polskiego”.

Kiedy słowa wypowiedziane przez 29-latka dotarły do Turcji, działacze Trabzonsporu od razu chcieli rozwiązać kontrakt z lewym obrońcą. Działacze uważali, że piłkarz naruszył dobre imię klubu. Porozumienie nastąpiło ponad miesiąc później i były zawodnik Wisły Kraków może szukać nowego klubu na zasadzie wolnego transferu.

Polak był piłkarzem „Karadeniz Firtinasi” od stycznia 2010 roku. W sumie w barwach tego zespołu rozegrał 7 meczów ligowych, w których nie strzelił ani jednej bramki.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.