fortuna

Oficjalnie: Kurto piłkarzem Rody Kerkrade

Filip Kurto został nowym piłkarzem Rody Kerkrade. 21-letni bramkarz podpisał dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia na kolejne dwa sezony. Polak przeniósł się do 10. zespołu Eredivisie na zasadzie wolnego transferu.

O zawarciu porozumienia z byłym zawodnikiem Wisły Kraków, poinformował holenderski klub na swojej stronie internetowej. Kurto zastąpi w kadrze Rody powracającego do FC Porto Pawła Kieszka. W zespole „Górników”, o miejsce w bramce, będzie rywalizował z Mateuszem Prusem. W klubie tym występują także Mikołaj Lebedyński i Adrian Lis.

– Kiedy miałem 8 lat, zacząłem grać w piłkę nożną i 10 lat później zadebiutował w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce dla Wisły Kraków. Marzenie stało się faktem – powiedział Kurto dla oficjalnej strony internetowej Rody.

– Znam innych polskich bramkarzy, którzy grali lub nadal grają w Rodzie, jak Kieszek, Prus i naturalnie Tytoń. Myślę, że podpisanie kontraktu z Rodą to duży krok naprzód w mojej karierze
– dodał 21-latek.

O młodym Polaku w samych superlatywach wypowiedział się dyrektor Rody, Gerard Vielaert.

– Filip ma wszelkie zadatki, aby stać czołowym bramkarzem. Poza dobrą techniką, ma wysokość, atletyczne zdolności i promieniuje także spokojem. Będziemy z niego mieli wiele korzyści – stwierdził Vielaert.

Szansę debiutu w oficjalnym meczu zespołu z Kerkrade, Kurto może otrzymać 11 sierpnia. W tym dniu Roda rozegra pierwsze spotkanie w nowym sezonie Eredivisie. Na własnym stadionie podejmie FC Zwolle.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.