Mimo że oficjalna strona Wisły milczy na temat transferu, bracia Paweł i Piotr Brożek przebywali dzisiaj w Turcji, złożyli podpisy pod kontraktami i już we wtorek wyruszą z nową drużyną na obóz do Antalyi.

To koniec 12-letniej ery Brożków w Wiśle Kraków. Paweł i Piotr złożyli dzisiaj podpisy wiążące ich z Trabzonsporem na 2,5 roku. Za bliźniaków klub z Reymonta otrzymał nie 4 a jak się okazało 2 miliony euro.

Na transfer bardzo nalegał szkoleniowiec Senol Günes, a zadowolony z nowych nabytków jest prezes lidera Süper Lig: „Dokonaliśmy dwóch bardzo dobrych transferów, Paweł i Piotr to przecież reprezentanci Polski.” Piotr Brożek pewnie o reprezentacji nawet nie myśli, a Paweł jak na razie walczy o pozycję rezerwowego napastnika na Euro 2012.

Można powiedzieć, że był to chyba ostatni dzwonek dla Pawła Brożka, by wyjechać zagranicę. W Polsce osiągnął już wszystko i powinien ją opuścić dużo wcześniej, jakieś 5 lat temu kiedy miał jeszcze 22 lata i strzelał w Pucharze UEFA. O ile można przypuszczać, że Paweł Brożek odnajdzie się w klubie z Trabzonu, tak dużo większy przeskok będzie miał jego brat Piotr. U Maaskanta był tylko rezerwowym i z takiej pozycji trafić do pierwszej jedenastki będzie mu ciężko. Tym bardziej, że Turcy mają na lewej obronie pewniaka, 25-letniego Chorwata, Hrvoję Calę.

Utworzy się zatem druga polska kolonia trzech piłkarzy w jednym klubie silnej zagranicznej ligi – w dodatku, podobnie jak w przypadku Borussii Dortmund – lidera ligi. Być może powstanie nawet trzecia kolonia – wysoce prawdopodobne jest, że w jednym zespole występować będą Adam Matuszczyk, Sławomir Peszko i Artur Wichniarek.

blank

fot. Trabzonspor.org.tr

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.