Pomocnik Malmö FF Ivo Pękalski jest zainteresowany grą w reprezentacji Polski. Niespełna 21-letni piłkarz w listopadzie ubiegłego roku został wybrany odkryciem 2010 roku w Szwecji.

Rodzice Pękalskiego – Liliana i Roman wyjechali z Polski w 1989 roku, czyli rok przed jego narodzinami. Młodego piłkarza do 14. roku życia trenował jego ojciec, który zajmuje się szkoleniem młodzieży w Linero IF.

Urodzony w Lund zawodnik, w 2005 roku trafił do Landskrony. W wieku 16 lat zadebiutował w tym klubie w Pucharze Szwecji i już w pierwszym występie strzelił bramkę. Wyczyn ten powtórzył w swoim drugim meczu w lidze.

Obecnie jest piłkarzem Malmö FF, do którego trafił w 2007 roku. W pierwszym sezonie nie udało mu się zadebiutować, jednak w kolejnym był podstawowym piłkarzem zespołu występującego w Allsvenskan.

Świetna forma polskiego piłkarza została dostrzeżona. W listopadzie 2010 roku został wybrany odkryciem roku w Szwecji oraz znalazł się w najlepszej jedenastce sezonu 2010.

Pękalski w 2005 roku miał możliwość występów w młodzieżowej reprezentacji Polski, jednak wtedy wybrał grę dla Szwecji, w której występował w każdym roczniku młodzieżówki od U-15. Obecnie jest członkiem zespołu U-21.

W styczniu 2011 roku został powołany do seniorskiej reprezentacji, ale nie zagrał w niej z powodu kontuzji. Zadowolony z takiego obrotu spraw był Roman Pękalski, który ma nadzieję, że jego syn zdecyduje się na grę dla Polski.

Czy Pękalski zagra dla reprezentacji Polski? Obecnie nic nie stoi na przeszkodzie, ponieważ zawodnik ma polski paszport i wszystkie potrzebne dokumenty. Teraz wszystko zależy od sztabu szkoleniowego polskiej kadry.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.