fortuna

Oddala się transfer Boenischa do Düsseldorfu

Fortuna Düsseldorf szuka nowego piłkarza na pozycję lewego obrońcy. Dotychczas jedynym kandydatem do zajęcia tego miejsca był Sebastian Boenisch. Teraz na celowniku beniaminek znalazł się także Ammar Jemal.

Działacze Fortuny obawiają się o stan zdrowia 25-latka. Polak bardzo długo leczył kontuzję kolana, która wyeliminowała go z gry na 1,5 roku. Co prawda pod koniec sezonu, a także podczas EURO 2012, piłkarzowi nic nie dolegało, ale mimo to niemiecki klub postanowił poszukać alternatywy.

„Flingeraner” zwrócili swoją uwagę na obrońcę Young Boys Berno, Ammara Jemala. Tunezyjczyk ma za sobą udany sezon, jednak jego kontrakt ze szwajcarskim zespołem obowiązuje jeszcze dwa lata. Jeżeli władze drużyny z Stade de Suisse będą żądali za dużo za swojego piłkarza, Fortuna nie będzie miała wyjścia i podpisze umowę z Boenischem.

Reprezentant Polski obecnie pozostaje bez klubu, bowiem z końcem czerwca wygasła jego umowa z Werderem Brema. Przed rozpoczęciem EURO 2012, niemal pewne było jego przejście do VfB Stuttgart, jednak po zakończeniu turnieju działacze „Die Schwaben” zrezygnowali z transferu. Oprócz zespołu z Düsseldorfu, 25-latkiem interesuje się także Newcastle United.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.