fortuna

Obraniak wśród piłkarzy, którzy zabłysną na EURO

Portal Goal.com wybrał pięć wschodzących gwiazd europejskiej piłki, które mogą zabysnąć na EURO 2012. Wśród nich znalazł się pomocnik Girondins Bordeaux oraz reprezentacji Polski – Ludovic Obraniak.

– Po jego zimowej przeprowadzce z Lille do Bordeaux, pomocnik Ludovic Obraniak jest gotowy do przypieczętowania swojej marki na turnieju w ojczyźnie jego dziadka. Od kiedy zdobył dwie bramki w swoim debiucie dla „białych orłów” w 2009 roku w towarzyskim meczu z Grecją, stał się ważnym elementem drużyny narodowej Franciszka Smudy
– napisali w uzasadnieniu dziennikarze Goal.com.

– Zważając na ostrzeżenia ze strony trenera, „Ludo” wyruszył do południowo-zachodniej Francji, w poszukiwaniu miejsca w pierwszej drużynie, szybko odczuły korzyści, kiedy stał się kluczowym członkiem Bordeaux, które zajęło piąte miejsce w Ligue 1 – dodali żurnaliści.

Goal.com uważa także, że pomocnik Lille będzie stanowił ważne ogniwo polskiego ataku. – Dzięki roli u boku Kuby Błaszczykowskiego, Macieja Rybusa i Roberta Lewandowskiego, 27-letni Obraniak może „pociągać za sznurki” w polskim ataku.

Oprócz reprezentanta Polski, wyróżnieni zostali także: Alan Dzagoev (Rosja), Theodor Gebre Selassie (Czechy), Andreas Granqvist (Szwecja) oraz James McClean (Irlandia).

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.