fortuna

Obraniak: Uważam, że Kuba nie musi mnie pouczać

Jakub Błaszczykowski skrytykował niedawno zachowanie Ludovica Obraniaka, który został ukarany czerwoną kartką w meczu z Czarnogórą (2:2). Pomocnik Girondins Bordeaux postanowił odpowiedzieć kapitanowi reprezentacji Polski.

– Słyszałem, że Kuba tak powiedział. No więc moje zdanie jest takie: jestem dużym chłopcem, mam 28 lat i wiem, kiedy coś zrobiłem źle. I uważam, że Kuba wcale nie musi mnie pouczać, dawać mi lekcji. Poza tym, nie jestem przekonany, czy publiczne krytykowanie przez niego kolegi z zespołu to dobre wyjście – powiedział „Ludo” w wywiadzie dla „Super Expressu”.

28-latek zdaje sobie sprawę, że nie powinien dawać się sprowokować Czarnogórcowi i osłabiać zespołu w końcówce spotkania. Ma jednak duże pretensje do piłkarza Borussii Dortmund za to, że woli poruszać takie sprawy w mediach, niż prywatnie o tym porozmawiać.

– Wiem, że zrobiłem źle i tego żałuję. Mam jednak inne podejście do tego, jak takie sprawy powinno się załatwiać. Ja nigdy nie skrytykowałbym kolegi z drużyny, nawet gdyby zrobił coś bardzo głupiego. Moim zdaniem takie rzeczy załatwia się w szatni, żeby chronić jedność drużyny. Nie chcę się kłócić z Kubą, przecież obu nam bardzo zależy na sukcesach kadry. Jak widać, mamy jednak inne spojrzenie na pewne sprawy – zakończył Obraniak.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.