Transfer Ludovica Obraniaka do Girondins Bordeaux w najbliższych dniach oficjalnie dojdzie do skutku. Reprezentant Polski w rozmowie z radiem RMC jest pewny odejścia z Lille i wyznaje, dlaczego zdecydował się na ten krok.

– Istnieją inne opcje niż Bordeaux, ale wiem, że Lille jest w kontakcie z Girondins. Nie rozmawiałem z trenerem Żyrondystów Francisem Gillot, jednak on kontaktował się z moim agentem. Abstrahując od ostatnich wyników, Bordeaux było mistrzem Francji dwa lata temu, mając w składzie bardzo dobrych piłkarzy. Będzie to dla mnie wielkie wyzwanie – przyznał polski pomocnik.

Jak przyznał 27-latek głównym powodem jego odejścia jest zbyt brak miejsca w wyjściowej jedenastce w drużynie mistrza Francji.

– Dlaczego opuszczam Lille? W kontekście EURO 2012 najważniejsze jest dla mnie, by dużo grać. Mija już półtora roku, odkąd przygotowuję się do tego turnieju, który jest moim osobistym celem. Na początku próbowałem realizować go w Lille. Kocham to miasto, moja rodzina czuje się w nim dobrze, ale od 2 lat gram coraz mniej i mniej i zaczynam odczuwać regres. EURO 2012 jest bardzo ważne dla mojej ojczyzny i dla mnie. Mam nadzieję, że w Lille podzielą moje zdanie – dodał Obraniak.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.