fortuna

Obraniak odejdzie z Bordeaux? Chce grać w Rosji

Ludovic Obraniak poinformował w rozmowie z francuskimi mediami, że latem zamierza zmienić pracodawcę. 32-krotny reprezentant Polski chciałby kontynuować karierę w innej lidze, a o jego usługi zabiega rosyjski klub.

W poprzednim oknie transferowym pojawiła się informacja, że pomocnika Girondins Bordeaux chcą ściągnąć do siebie działacze Zenita Sankt Petersburg. 28-latek nie ukrywa, że gdyby otrzymał ofertę z tamtejszej ligi, chętnie by ją przyjął.

– Rosja staje się świetną ligą. Jeśli popatrzysz jakiej jakości piłkarze trenują w Anży, czterech klubach z Moskwy (Spartak, Lokomotiw, Dynamo i CSKA), Rubinie Kazań czy nawet w FK Krasnodar, widać że ta liga się rozwija – pochwalił rozgrywki w Rosji Obraniak, po czym po chwili dodał.

– W każdym razie nie wykluczam takiej możliwości, że tam zagram, zwłaszcza że mam wschodnie korzenie. To jest moja mentalność, coś co może mnie skusić – przyznał zawodnik, który niedawno zrezygnował z gry w reprezentacji Polski.

W Bordeaux nie ukrywają, że jeśli otrzymają dobrą ofertę za swojego gracza, nie będą robić mu przeszkód w odejściu. W związku z tym wszystko wskazuje na to, że „Ludo” po raz ostatni w barwach „Żyrondystów” wystąpi dzisiaj, kiedy jego zespół zagra w finale Pucharu Francji z Evian TG.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.