fortuna

Obraniak: Liga Europy jest dla nas priorytetem

Girondins Bordeaux zakończyło sezon na piątej pozycji w Ligue 1, dzięki czemu zagra w rozgrywkach Ligi Europy. Pomocnik „Żyrondystów” Ludovic Obraniak zdradził, że gra w europejskich pucharach to priorytet dla jego klubu.

– Liga Europy jest bardzo ważna dla fanów oraz klubu. Każdy zgodzi się z faktem, że rozgrywki te to priorytet, zresztą mówił o tym prezydent. Czuję, że potraktujemy te rozgrywki poważnie i będziemy starać się dojść jak najdalej – przyznał 27-latek w wywiadzie dla „Sud Ouest”.

Reprezentant Polski uważa, że jego zespół będzie dużo mocniejszy niż w zeszłym sezonie, ponieważ w kadrze Bordeaux nie zaszły poważniejsze zmiany.

– To jest bardzo ważne, ponieważ kiedy pojawiają się nowi piłkarze, muszą przystosować się do innych systemów, innych zawodników, musisz nawiązać nowe znajomości. Tutaj, gdzie każdy się zna, znamy zalety i wady każdego z nas. Nigdy nie jestem pewien niczego, ale myślę, że da nam to czas, aby lepiej przygotować się do walki o mistrzostwo
– stwierdził Obraniak.

Reprezentant Polski nie uważa, że gra równocześnie w Ligue 1 oraz w Lidze Europy, wpłynie negatywnie na formę jego drużyny.

– Każdy klub, który występował w tym Lidze Europy w ostatnich latach, grał na dwóch lub trzech frontach, w lidze nie osiągał swoich celów. Zawsze jest łatwo znaleźć wymówkę, że było to spowodowane grą w europejskich pucharach – przyznał piłkarz Girondins Bordeaux.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.