fortuna

Obraniak czuje się wyobcowany w reprezentacji

Ludovic Obraniak od dwóch lat występuje w reprezentacji Polski. Kilka dni przed rozpoczęciem EURO 2012, pomocnik Girondins Bordeaux wyznał, że nie czuje się zintegrowany z kadrą Franciszka Smudy.

– Nie jestem częścią tej grupy i nie czuje się zintegrowany. Wiem, że na zgrupowaniach, przez niektórych nie jestem witany z zadowoleniem – wyznał reprezentant Polski na łamach francuskiego miesięcznika „Surface”, cytowany przez Goal.com.

Francuski oddział piłkarskiego serwisu przypomina, że z podobnym problemem boryka się również Damien Perquis, który także urodził się we Francji. Obrońca Sochaux wyznał, że jest traktowany jak „odpad z innej reprezentacji”. Ostatnio przyznał jednak, że gol strzelony Słowacji z pewnością przyczynił się do jego lepszej adaptacji.

Problemem z integracją urodzonych za granicą piłkarzy, z pewnością jest brak znajomości przez nich języka polskiego. Niektórzy reprezentanci mają za złe Obraniakowi, że przez dwa lata nie nauczył się poprawnie powiedzieć choćby jednego zdania w naszym języku.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.