AJ Auxerre chce przedłużyć wygasający z końcem obecnego sezonu kontrakt Ireneusza Jelenia. Według menedżera Tadeusza Fogiela Polak będzie musiał zgodzić się na obniżkę pensji.

Umowa polskiego napastnika z francuskim klubem obowiązuje do końca czerwca 2011 roku. O chęci jej przedłużenia mówił niedawno trener zespołu Jean Fernandez. Według Tadeusza Fogiela, menedżera działającego na francuskim rynku, piłkarz nie otrzyma takich samych zarobków jak dotychczas.

„Jeleń był dotąd zdecydowanie najlepiej opłacanym piłkarzem Auxerre. Ale było to uzasadnione jego formą. Teraz ma tylko wiosnę na pokazanie swoich umiejętności. W obecnej sytuacji nie sądzę, by klub zaoferował mu umowę na równie atrakcyjnych warunkach” – stwierdził Fogiel.

Menedżer dodaje, że obecnie wykluczony jest transfer Polaka do Olympique Marsylii. „Jeleń aktualnie nie jest w pierwszym rzędzie zainteresowania Didiera Deschampsa” – podkreślił.

Drugim polskim piłkarzem w Auxerre jest Dariusz Dudka. Obrońca na początku sezonu siedział na ławce rezerwowych, jednak od pewnego czasu regularnie występuje w pierwszym składzie.

„Obecnie bardzo ciężko mu idzie. Kiedy oglądało się go w pierwszym meczu z Realem Madryt, mógł się podobać, kiedy walczył jak równy z równym z gwiazdami Królewskich. Ale ostatnio jest niemiłosiernie ogrywany przez rywali, wyraźnie przeżywa kryzys. Dudka stanął w miejscu, więc może zmiana klubu wyszłaby mu na dobre. Zostało mu jeszcze półtora roku kontraktu” – dodał Fogiel.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.