W spotkaniu 9. kolejki rosyjskiej Priemjer-Ligi, Terek Grozny przegrał u siebie z Łokomotiwem Moskwa 0:3 (0:0). W barwach pokonanych zadebiutował Maciej Makuszewski. Porażka kosztowała gospodarzy utratę pozycji lidera ligi.

W podstawowym składzie zespołu ze stolicy Czeczeni wybiegł Marcin Komorowski, natomiast mecz na ławce rezerwowych rozpoczęli Piotr Polczak i Maciej Makuszewski. Poza składem na to spotkanie znalazł się kontuzjowany Maciej Rybus.

Na pierwszą bramkę w tym pojedynku kibice musieli czekać ponad godzinę. W 62. minucie z rzutu wolnego dośrodkował Alexander Samedov. Piłkę pod bramkę zgrał Jan Ďurica, a obroniony strzał Dmitriego Tarasova skutecznie dobił Maksim Grigorjev. Minutę wcześniej żółtą kartką ukarany został Komorowski.

W 70. minucie na placu gry zameldował się Makuszewski, który zastąpił Fyodora Kudryashova. Polski skrzydłowy nie odmienił jednak losów spotkania, a w jego dalszej części do siatki nadal trafiali tylko piłkarze Łokomotiwu.

W 83. minucie fenomenalnym uderzeniem zza pola karnego popisał się rezerwowy Victor Obinna, który nie dał szans bramkarzowi Tereka. Sześć minut później wynik meczu ustalił Maicon. Brazylijczyk wykończył dwójkową akcję z Dmitrim Torbinskim.

Dzięki wygranej, Łokomotiw przeskoczył Terek w tabeli i awansował na drugą pozycję. Klub czterech Polaków stracił prowadzenie w rozgrywkach na rzecz CSKA Moskwa i spadł na trzecie miejsce.