Polacy występujący w angielskich klubach nie zaliczą soboty do najbardziej udanych dni w sezonie. Występujący na zapleczu Premier League w Hull City Kamil Grosicki zagrał raptem kilka minut, Grzegorz Krychowiak w meczu na najwyższym szczeblu rozgrywkowym, w którym West Bromwich Albion grało z Crystal Palace był tylko rezerwowym, a Paweł Wszołek mimo rozegranych 90 minut w barwach Queens Park Rangers nie miał powodów do zadowolenia po końcowym gwizdku. 
 
Najbardziej martwi sytuacja Krychowiaka, który od pewnego czasu nie znajduje się w pierwszym składzie WBA. Pomocnik reprezentacji Polski w ostatnich tygodniach wyraźnie spuścił z tonu, a to odbiło się na jego pozycji w klubie. W sobotę jego WBA grało z Crystal Palace i ponownie nie wygrało meczu. Padł bezbramkowy remis, co tylko pokazuje, że zarówno z Krychowiakiem, jak i bez w składzie, WBA ma problem z zainkasowaniem kompletu punktów. 
 
Tylko trzy minuty regulaminowego czasu gry w rywalizacji Hull City z Sheffield Wednesday zanotował z kolei Grosicki. Skrzydłowy biało-czerwonych zmienił w 87. minucie Markusa Henriksena, kiedy Sheffield prowadziło 2:1. W samej końcówce goście zdołali wyrównać, ale ten remis niewiele im daje. Hull zajmuje dopiero 20. miejsce w tabeli The Champioship. 
 
Cały mecz w ekipie Queens Park Rangers rozegrał wspomniany Wszołek, ale jego zespół przegrał na wyjeździe z  Preston North End 0:1. Polak wystąpił tym razem na pozycji prawego obrońcy. 

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.