Berliner AK 07 wygrał w pierwszej rundzie DFB-Pokal na własnym boisku z TSG Hoffenhaim 1899 4:0 (3:0). Cały mecz w barwach gospodarzy rozegrał 22-letni bramkarz – Dominik Kisiel. Polak rozegrał bardzo dobre spotkanie.

Aż cztery klasy rozgrywkowe dzielą te dwie drużyny. Spodziewano się tak wysokiego wyniku, ale w drugą stronę.

Pierwsza bramka dla gospodarzy padła już w 3. minucie. Metin Cakmak lewą nogą po podaniu Denisa Osadchenki pokonał Tima Wiese.

Drugi gol padł po pół godzinie gry. Justin Gerlach wykorzystał długą piłkę od Philipa Malinowskiego.

Trzecią bramkę Berliner AK 07 zdobył jeszcze przed przerwą. W 40. minucie Kevin Kruschke precyzyjnym strzałem po ziemi pokonał bramkarza gości.

Cztery minuty po rozpoczęciu drugiej połowy Metin Cakmak strzelił swoją drugą bramkę. Nie dał szans Timowi Wiese uderzając piłkę z prawej nogi.