Łukasz Skorupski zaliczył swój pierwszy występ w barwach AS Roma. Polski bramkarz rozegrał całą drugą połowę w sparingowym meczu z tureckim Bursasporem. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1 (0:0).

W pierwszej połowie, w której obu drużynom nie udało się trafić do siatki, bramki Włochów strzegł Bogdan Lobont. Po przerwie trener Rudi Garcia dokonał czterech zmian w składzie, w tym na pozycji golkipera.

Skorupski już dziewięć minut po wejściu na plac gry skapitulował – pokonał go Stanislav Sestak. „Giallorossim” udało się wyrównać w 61. minucie, kiedy rzut karny pewnie wykorzystał Pablo Osvaldo.

Wszystko wskazuje na to, że Polak wygrał rywalizację o pozycję numer dwa z Brazylijczykiem Julio Sergio. Nie zachowa jej raczej na długo, bowiem Roma chce pozyskać nowego bramkarza, który grałby w podstawowym składzie w nowym sezonie. Będzie nim najprawdopodobniej Morgan De Sanctis.