fortuna

Nantes zrezygnowało z pozyskania Jelenia

Sytuacja klubowa Ireneusza Jelenia z dnia na dzień staje się coraz gorsza. Polski napastnik od początku lipca bezskutecznie poszukuje nowego pracodawcy, a z jego pozyskania zrezygnowało niedawno FC Nantes.

31-latek ostatni sezon spędził w OSC Lille, w którym nie zdołał przebić się do podstawowego składu, dlatego jego umowa nie została przedłużona. Mimo niezłego bilansu w Ligue 1 (140 meczów, 48 goli), Polak nie wzbudzał zbyt dużego zainteresowania.

W mediach pojawiły się nazwy zaledwie dwóch klubów, które rzekomo miały rozważać pozyskanie Jelenia. Pierwszym z nich było Columbus Crew, ale ostatecznie zespół, którego trenerem jest Robert Warzycha, pozyskał brata Gonzalo Higuaina – Federico.

Drugą drużyną, do której miał trafić były reprezentant Polski, było grające w Ligue 2 – FC Nantes, którego właścicielem jest Waldemar Kita. Co prawda agent napastnika zaprzeczał, aby temat tego klubu w ogóle istniał, ale media uważały inaczej.

Grający na zapleczu francuskiej ekstraklasy zespół oficjalnie zapowiedział, że nie pozyska 31-letniego Polaka. Doniesienia, jakoby „Kanarki” negocjowały z agentem Jelenia, działacze skomentowali krótko: „kompletnie wymyślone„.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.