Na zakończenie zmagań w szkockiej ekstraklasie w sezonie 2012/13- Dundee United na Tannadice podejmowało mistrza kraju- Celtic Glasgow. Spotkanie zakończyło się bez niespodzianki, wysokim zwycięstwem gości 4:0 (3:0).

Od początku w bramce popularnych „Mandarynek” stanął Radosław Cierzniak, który dzisiejszego popołudnia czterokrotnie musiał sięgać po piłkę do siatki. Strzelecką kanonadę w jedenastej minucie rozpoczął Kris Commons. Minęło sześć minut, a rezultat meczu podwyższył Georgios Samaras.

Grecki napastnik Celticu był niewątpliwie najlepszym zawodnikiem ekipy gości w niedzielnym pojedynku. Do gola strzelonego z 17. minuty, dołożył jeszcze jedno trafienie. Tak, więc na osiemnaście minut przed przerwą mieliśmy już zdecydowane prowadzenie „The Bhoys” 3:0.

Po przerwie piłkarze Neila Lennona kontrolowali przebieg spotkania, strzelając w końcówce gola na 4:0. Na listę strzelców wpisał się Stokes.

Celtic czeka jeszcze mecz pucharowy na Hampden Park, gdzie zmierzą się z Hibernianem. Być może w tym spotkaniu swoją szansę otrzyma Łukasz Załuska, który dziś siedział na ławce rezerwowych.