Ajax Amsterdam z Arkadiuszem Milikiem w składzie przegrał w meczu o superpuchar Holandii z PEC Zwolle 0:1 (0:0). Dla polskiego napastnika, który został zmieniony w 82. minucie był to debiut na holenderskich boiskach.

Już w 7. minucie dobrą sytuację miało PEC Zwolle, ale Saymak uderzył nad poprzeczką. 20 minut później Ajax wykonywał rzut wolny, do piłki podeszli Arkadiusz Milik oraz Schöne ostatecznie uderzył ten drugi, a strzał Duńczyka fantastycznie wybronił Boer.

Jeszcze przed przerwą składną akcję przeprowadzili „Niebieskopalczaści”, jednak kontrę faulem zatrzymał Moisander który powinien cieszyć się, że skończyło się to tylko żółtą kartką. Rzut wolny z okolic 18. metra wykonywał Nijland jednak uderzył w mur i piłka wyszła na rzut rożny i pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Tuż po wznowieniu gry rzut wolny wykonywał Schöne i po raz kolejny Boer z najwyższym trudem wybił piłkę. W 54. minucie na prowadzenie wyszła drużyna Zwolle po odbiorze piłki zespół ruszył z kontrą, ze skrzydła zagrał Mokotjo, a bramkę zdobył Nijland. Chwilę potem technicznie z dystansu na bramkę Vermeera uderzał Saymak jednak piłka przeszła nad poprzeczką.

W 73. minucie uderzeniem z dystansu postraszył Andersen jednak piłka przeszła obok bramki.Chwilę potem powinno być już 2:0 jednak Saymak w dobrej sytuacji nie trafił w bramkę. 10 minut później Ajax wykonywał rzut rożny, a strzał głową oddał Moisander jednak kolejny raz dobrze interweniował  bramkarz Zwolle.

Jeszcze przed końcem spotkania sytuację sam na sam z bramkarzem miał Ioannidis jednak Grek przegrał pojedynek z  Vermeerem. Już w doliczonym czasie gry była drużyna Mateusza Klicha kolejny raz była bliska zdobycia bramki, Jesper Drost minął bramkarza i oddał strzał jednak jego uderzenie z linii bramkowej wybił jeden z obrońców i wynik do końca spotkania nie uległ zmianie.