Ajax Amsterdam po bardzo ładnej bramce Arkadiusza Milika pokonał Legię Warszawa 1:0 w pierwszym meczu 1/16 rozgrywek Ligi Europy. Dużą rolę w wygranej odegrał także bramkarz mistrza Holandii.

Ajax w pierwszej połowie wyglądał dosyć dobrze w swojej grze czego dowodem była bramka strzelona przez reprezentanta Polski w 35 minucie ładnym strzałem zza pola karnego.

W drugiej połowie gra się bardzo odwróciła i Legia zaczęła stwarzać bardzo dobre sytuacje, lecz nieporadność Michała Żyro oraz dobra dyspozycja Jaspera Cillessena przeszkodziła mistrzowi Polski w strzelaniu bramek.

Rewanż w Warszawie odbędzie się 26 lutego i Legia wcale nie stoi na straconej pozycji.