fortuna

Mierzejewski będzie grał w Chorwacji

Łukasz Mierzejewski podpisał kontrakt w 12. drużyną chorwackiej ekstraklasy – HNK Rijeka. Umowa będzie obowiązywała przez dwa lata. Została w niej zawarta możliwość przedłużenia o kolejny rok.

– Rijeka jest dla mnie bardzo dobrym klubem. Jestem bardzo zadowolony z podpisania kontraktu. Trenera znam z czasów mojej gry w Grecji. Oglądałem zespół i myślę, że gra naprawdę dobrze – powiedział obrońca po podpisaniu kontraktu.

29-latek jest wychowankiem SP 3 Ciechanów. Później grał kolejno w Lechii Gdańsk, Legii Warszawa, ŁKS Łódź, Świcie Nowy Dwór Mazowiecki, Zagłębiu Lubin, Widzewie Łódź, Cracovii oraz greckiej AÓ Kavála, w której trenował pod okiem obecnego trenera HNK – Elvisa Scorii. Ostatnie pół roku spędził w Podbeskidziu Bielsko-Biała, w barwach którego wystąpił w pięciu meczach T-Mobile Ekstraklasy.

Mierzejewski był dwa razy mistrzem Polski – z Legią i Zagłębiem. Z warszawską drużyną wywalczył także Puchar Ligi. Polak rozegrał w Ekstraklasie 162 mecze, w których strzelił 10 goli.

Kolegą 5-krotnego reprezentanta Polski z bloku defensywy HNK Rijeka będzie m.in. były obrońca Juventusu i Livorno – Dario Knežević. Po podpisaniu umowy Mierzejewski wsiadł do autokaru i z całą drużyną wyjechał na obóz do Słowenii, podczas którego HNK rozegra sparingi m.in. z klubem Mariusza Lewandowskiego, PFK Sewastopol.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.