Derby County pokonało na własnym boisku Middlesbrough w ramach dwudziestej szóstej kolejki Championship 3:1 (2:0). Całe spotkanie w barwach gości rozegrał Lukas Jutkiewicz, który zaliczył także honorowe trafienie dla swojego zespołu.

Gospodarze objęli prowadzenie już w 19. minucie meczu kiedy Michael Jacobs strzałem z ośmiu metrów pokonał Jasona Steele’a. Na trzy minuty przed końcem pierwszej połowy Jeff Hendrick pięknym strzałem z woleja podwyższył wynik na 2:0.

Po przerwie zawodnicy Derby County rozwiali wszelkie wątpliwości komu należały się trzy punkty w tym spotkaniu. W 64. minucie Connor Sammon wykończył akcję kolegów pewnym strzałem.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry Lukas Jutkiewicz strzelił swoją ósmą bramkę w tym sezonie. Lee Miller obsłużył napastnika gości dobrym podaniem, a ten nie zmarnował okazji i precyzyjny strzałem ustalił wynik meczu.

Jutkiewicz w 80. minucie został ukarany żółtą kartką za faul.