fortuna

Miazga w pierwszym zespole New York Red Bulls

Reprezentant Polski U-18 Mateusz Miazga podpisał wczoraj profesjonalny kontrakt z New York Red Bulls. Młody obrońca został włączony do kadry pierwszego zespołu grającego w Major League Soccer.

– Jestem bardzo zadowolony z podpisania przez Mateusza Miazgę profesjonalnego kontraktu z New York Red Bulls. Matt grał na środku obrony w reprezentacji USA U-18 i jest absolwentem naszej akademii, jednym z najbardziej perspektywicznych graczy w Stanach w jego wieku. Dołożymy wszelkich starań, aby pomóc mu w realizacji jego niewątpliwego potencjału – powiedział Andy Roxburgh, dyrektor sportowy „Czerwonych Byków”.

– Miałem inne oferty, ale zdecydowałem się wybrać tą z New York Red Bulls, ponieważ do tego klubu należy moje serce. Pewnego dnia, mam nadzieję zagrać w pierwszym zespole, przed naszymi wspaniałymi fanami i przyczynić się do sukcesów zespołu w MLS. Chciałbym podziękować mojej rodzinie i trenerom za pomoc w realizacji mojego marzenia – przyznał zadowolony z podpisania kontraktu piłkarz.

Miazga urodził się 19.07.1995 w Passaic w Stanach Zjednoczonych. Zaliczył po jednym występie w reprezentacjach U-18 zarówno Polski, jak i USA, jednak jak zapewnia szef skautingu PZPN Maciej Chorążyk, defensor jest zdecydowany na grę w „biało-czerwonych” barwach.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.