Reprezentacja Polski pokonała w meczu 1/8 finału mistrzostw Europy po rzutach karnych Szwajcarię i awansowała do ćwierćfinału.

Reprezentację Polski w 39. minucie na prowadzenie wyprowadził Jakub Błaszczykowski, a na osiem minut przed końcem regulaminowego czasu gry do remisu doprowadził Shaqiri. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięć, a o zwycięstwie zdecydowały rzuty karne w których lepsza okazała się reprezentacja Adama Nawałki.

W czwartek „Biało-Czerwoni” w meczu ćwierćfinałowym zmierzą się z reprezentacją Portugalii.

Premiership – 13. kolejka
Szwajcaria – Polska 1:1 (0:1) k 4:5
 Shaqiri 82 – Błaszczykowski 39

Karne: 1-0 Stephan Lichtsteiner, 1-1 Robert Lewandowski, (1-1 Granit Xhaka – obok bramki), 1-2 Arkadiusz Milik, 2-2 Xherdan Shaqiri, 2-3 Kamil Glik, 3-3 Fabian Schär, 3-4 Jakub Błaszczykowski, 4-4 Ricardo Rodríguez, 4-5 Grzegorz Krychowiak

Sędzia: Mark Clattenburg
Widzów: 39 000

Żółte kartki: Schär, Djourou – Jędrzejczyk, Pazdan.

Szwajcaria: Yann Sommer – Stephan Lichtsteiner, Fabian Schär, Johan Djourou, Ricardo Rodríguez – Xherdan Shaqiri, Valon Behrami (77, Gelson Fernandes), Granit Xhaka, Blerim Džemaili (58, Breel Embolo), Admir Mehmedi (70,Eren Derdiyok) – Haris Seferović.

Polska: Łukasz Fabiański – Łukasz Piszczek, Kamil Glik, Michał Pazdan, Artur Jędrzejczyk – Jakub Błaszczykowski, Grzegorz Krychowiak, Krzysztof Mączyński (101, Tomasz Jodłowiec), Arkadiusz Milik, Kamil Grosicki (104, Sławomir Peszko) – Robert Lewandowski.