Działacze 1. FC Köln zgodzili się na półroczne wypożyczenie Adama Matuszczyka do innego klubu. Najbliższa zatrudnienia Polaka jest Fortuna Düsseldorf, która po rundzie jesiennej jest liderem 2. Bundesligi.

Matuszczyk w Kolonii nie mógł liczyć na regularną grę, co utrudniłoby mu walkę o miejsce w kadrze reprezentacji Polski na Euro 2012. Postanowił więc na pół roku zmienić klub na taki, w którym będzie mieć pewne miejsce w pierwszym składzie.

Polskim pomocnikiem zainteresowane było kilka klubów walczących o utrzymanie w Bundeslidze z Freiburgiem na czele. 22-latek zdecydował jednak, że przyjmie ofertę drugoligowej Fortuny Düsseldorf.

Jednym z głównych powodów decyzji Polaka jest mała odległość Düsseldorfu od Kolonii. Dzięki temu nie będzie konieczna przeprowadzka. – To jest bardzo ważne, że zostanę z moją rodziną. Tak jest w przypadku w Düsseldorfu – przyznał Matuszczyk

– Przez długi okres czasu myślałem, że pozostanę w Köln, ale teraz myślę, że podjęłem dobrą decyzję. System Fortuny mi odpowiada – dodał polski piłkarz.

Wybór Matuszczyka pochwala selekcjoner reprezentacji Polski Franciszek Smuda.

– Rozmawiałem z nim. On nie widzi problemu w tym, że będę grał w drugiej lidze – przyznał pomocnik.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.