fortuna

Mariusz Lewandowski opuszcza Sewastopol

66-krotny reprezentant Polski Mariusz Lewandowski odchodzi z zespołu PFK Sewastopol. Nieoficjalnie mówi się, że ukraiński zespół ma problemy finansowe i musiał zredukować największe wydatki.

Żadnym zaskoczeniem jest więc fakt, że jednym z pierwszych, którzy muszą opuścić jedenasty obecnie klub Premier Lihi jest ich kapitan. Pomocnik zarabia tam ogromne pieniądze. Świadczy o tym fakt, że w rankingu najlepiej zarabiających polskich sportowców Lewandowski plasował się w poprzednim roku na 9. pozycji. Z piłkarzy więcej w 2012 roku zarobili jedynie Łukasz Fabiański, Tomasz Kuszczak, Wojciech Szczęsny oraz nasze trio z Borussii Dortmund.

Jest więc niemal pewne, że były zawodnik między innymi Szachtara Donieck nie wróci do ojczyzny. Żaden polski klub nie jest zapewne obecnie w stanie sprostać jego wymaganiom finansowym. 

Prócz Lewandowskiego beniaminek ukraińskiej ekstraklasy zakończył współpracę także z Ołeksandrem Czyżowem i Serhijem Symonenko. Z posady został także zwolniony trener – Hennadij Orbu.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.