07.11.2022, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Vallecano vs Real Madryt
Do meczu pozostało:
0dn.10godz.8min.
15.00 X4.20 21.62 Odbierz 830 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Marcin Wasilewski odchodzi z Leicester

Leicester City poinformowało, że nie przedłuży wygasającej 30 czerwca umowy z Marcinem Wasilewskim.  37-letni obrońca reprezentował barwy Lisów przez 4 sezony, w trakcie których rozegrał 77 meczy i dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

Doświadczony obrońca w tym sezonie zagrał w zaledwie 7 spotkaniach, w tym jednym ligowym i jednym meczu Ligi Mistrzów.  Jednak jego przygodę z Lisami można uznać za bardzo udaną, o czym świadczy chociażby sposób w jaki pożegnano Polaka. Niestety nie dane było mu pożegnać się z kibicami z murawy. Ostatni mecz ligowy spędził w całości na ławce rezerwowej, po meczu koledzy z drużyny utworzyli szpaler i oddali hołd zasłużonemu koledze, który zasłynął przede wszystkim z budowania znakomitej atmosfery w szatni, a także profesjonalizmu. Kibice także wysoko cenili sobie obecność Polaka w zespole, dlatego przez ostatnie minuty meczu skandowali jego nazwisko, w nadziei, że Shakespeare wpuści go na murawę.

Marcin Wasilewski jest członkiem wybitnego reprezentanta. Przez 11 lat reprezentował barwy narodowe, w których zagrał w sumie w 60 meczach, strzelił w nich 3 gole.  Największe sukcesy świętował w Belgii z Anderlechtem, gdzie 4-krotnie zdobywał tytuł mistrzowski, 3x Superpuchar Belgii i raz Puchar Belgii. W czasie swojego 6-letniego pobytu w stolicy Belgii stał się ulubieńcem kibiców.

Bilans Wasilewskiego w Leicester:

Mistrzostwo Anglii

77 meczy,  w tym 30 w Premier League,

2 gole (Przeciwko Manchesterowi United w Lidze i z Tottenhamem w FA Cup)

17 żółtych kartek i 1 czerwona.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.