fortuna

Marcin Kamiński w HSV?

Wczoraj funkcję dyrektora sportowego Hamburgera Sport-Verein objął Oliver Kreuzer. Jak podaje „Hamburger Morgenpost” celem transferowym Niemca jest obrońca Lecha Poznań Marcin Kamiński.

47-latek obserwuje uczestnika EURO 2012 już od dawna. Chciał go sprowadzić jeszcze, gdy pracował w Karlsruher SC. Drugoligowca nie było wówczas jednak stać na zdolnego stopera. HSV na pewno dysponuje odpowiednimi środkami i transfer jest bardzo prawdopodobny. Oliver Kreuzer wyśle do naszego kraju swojego skauta – Lothara Strehlaua, by ten obejrzał w akcji Kamińskiego.

Jednym z argumentów może być fakt, że poprzedni zakup z poznańskiego klubu sprawdził się. Rok temu na Imtech Arena trafił Artjoms Rudņevs, który zdobył dla siódmego zespołu Bundesligi dwanaście bramek i jest najlepszym strzelcem klubu. Tyle samo trafień miał Heung-Min Son. HSV jest gotowe wyłożyć za polskiego obrońcę 750 tysięcy euro.

To jest bardzo dobry zawodnik. Jest młody, szybki i potrafi rozpocząć akcję. Nie jestem tylko pewien, czy jest w stanie zrobić tak duży skok i grać w Bundeslidze. Na pewno będziemy mieli go z tyłu głowy – powiedział o Marcinie Kamińskim nowy dyrektor sportowy Hamburgera SV.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.