fortuna

Majewski dostanie powołanie?

Pomocnik Nottingham Forest, Radosław Majewski znajduje się w kręgu zainteresowań Waldemara Fornalika i być może już jutro otrzyma powołanie na zgrupowanie Reprezentacji Polski przed meczami eliminacyjnymi do Mistrzostw Świata 2014.

Według Romana Kołtonia selekcjoner Polaków bardzo poważnie myśli o powołaniu Majewskiego. Pomocnik zaliczył już wprawdzie 8 występów w reprezentacji, ale po „aferze alkoholowej” został wyrzucony z kadry i już do niej nie wrócił. Polak jest obecnie podstawowym zawodnikiem drużyny Championship, Nottingham Forest i raczej nie byłby gorszy od Borysiuka czy Murawskiego.

Innym piłkarzem, który nie grał na Euro, a może jutro dostać powołanie jest Kamil Glik. Obrońca Torino zbiera niezłe oceny za swoje występy i może być bardzo przydatny w reprezentacji. Były obrońca Piasta Gliwice był blisko kadry Franciszka Smudy, jednak ostatecznie tuż przed turniejem został skreślony.

A co do zawodników z polskiej ligi to możemy mieć dużą niespodziankę, bowiem Fornalik zastanawia się nad powołaniem… Marka Saganowskiego. 33-letni napastnik znajduje się obecnie w wyśmienitej formie i mógłby być dobrą alternatywą dla Roberta Lewandowskiego, który w kadrze nie prezentuje tego samego poziomu co w Borussii.

Powołania dla piłkarzy zagranicznych zostaną wysłane już jutro, a zawodników z rodzimej ligi po 2. kolejce T-Mobile Ekstraklasy.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.