Ekipa 1. FSV Mainz 05, w sobotnim meczu 25. kolejki Bundesligi, pokonała na własnym stadionie zespół 1. FC Nürnberg 2:1 (2:0). W drużynie zwycięzców 83 minuty zagrał Eugen Polanski.

Mecz dla gospodarzy zaczął się wyśmienicie, ponieważ już w pierwszej minucie spotkania gola strzelił Nicolai Müller. Kolejna bramka padła w 22 minucie meczu, a strzelcem był Mohamed Zidan i piłkarze z Mainz prowadzili już 2:0.

Goście potrafili odpowiedzieć jednym trafieniem w 64. minucie, Daniel Didavi zdobył kontaktowego gola.

Reprezentant Polski, został zmieniony w 83. minucie, przez Juliana Baumgartlingera.

Drużyna gospodarzy kończyła to spotkanie w dziesiątkę, po tym jak drugą żółtą kartkę w tym meczu obejrzał Szalai i w konsekwencji zobaczył czerwony kartonik.