W spotkaniu 19. kolejki niemieckiej Bundesligi 1. FSV Mainz 05 pokonało SC Freiburg 3:1 (3:0). Duży udział w wygranej gospodarzy miał reprezentant Polski Eugen Polanski, który strzelił bramkę i zaliczył asystę.

Mainz wyszło na prowadzenie już w 3. minucie po golu Erica Choupo-Motinga. Kluczowe podanie zaliczył w tej akcji Polanski. Minutę później w polu karnym faulowany był Adam Szalai. Czerwoną kartką za to zagranie ukarany został zawodnik gości Fallou Diagné.

Sędzia wskazał na wapno, a do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Polanski i pewnie wykorzystał rzut karny. To drugi gol Polaka w tym sezonie.

W 17. minucie padła kolejna bramka dla Mainz. Do siatki ponownie trafił Choupo-Moting, a tym razem asystował Marco Caligiuri. Honorowy gol dla Freiburga padł w 68. minucie, a na listę strzelców wpisał się Pavel Krmaš.

W 78. minucie boisko opuścił Polanski. Polski pomocnik został zmieniony przez Jana Kirchhoffa.

Dzięki temu zwycięstwu Mainz awansowało na 12. miejsce w tabeli Bundesligi. Freiburg jest ostatni.