fortuna

Madej na testach w Xəzərze Lənkəran

Łukasz Madej przebywa na testach w Xəzərze Lənkəran, który jest rywalem Lecha Poznań w II rundzie eliminacji do Ligi Europy. Skrzydłowy dołączył do azerskiego zespołu podczas ich treningu w Poznaniu.

Madej jest wychowankiem Łódzkiego Klubu Sportowego. Później grał kolejno w Ruchu Chorzów, Lechu Poznań, Górniku Łęczna, Académice Coimbra, a ostatnie trzy sezony spędził w Śląsku Wrocław. W czerwcu 30-latkowi wygasł kontrakt z aktualnym mistrzem Polski, a włodarze wrocławskiego klubu nie zdecydowali się go przedłużyć.

W sezonie 2011/2012 Madej wystąpił w 22 spotkaniach Śląska Wrocław, w któwych strzelił 5 goli. Oprócz zdobycia Mistrzostwa Polski Madej ma w swoim dorobku Puchar i Superpuchar kraju z Lechem Poznań (2003/2004) oraz sukcesy z młodzieżowymi reprezentacjami Polski – wicemistrzostwo Europy U-16 (1999) i mistrzostwo Europy U-18 (2001).

Nawet jeżeli do czwartkowej potyczki z Lechem, Madej zostałby zakontraktowany przez Xəzəra, to nie mógłby wystąpić przeciwko swojemu byłemu klubowi, ponieważ upłynął termin zgłaszania zawodników do II rundy europejskich pucharów. Nowe nabytki kluby mogą zgłosić dopiero przed III rundą eliminacji.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.