fortuna

M. Lewandowski: EURO to dla Polski wielkie święto

Mariusz Lewandowski udzielił wywiadu ukraińskiemu portalowi Vidido.ua. 33-letni pomocnik opowiedział o swoich odczuciach dotyczących EURO, kontuzji, która wyeliminowała go na długi okres gry oraz o swojej klubowej przyszłości.

Pomocnik PFK Sewastopol został zapytany, co jego zdaniem Polska i Ukraina zyskają na organizacji EURO 2012.

– Przede wszystkim rozwój infrastruktury. Mistrzostwa Europy zakończą się, a to, co zostało zrobione w ramach przygotowań do niego – pozostanie. Kultura naszych obywateli również wzrośnie. Będą widzieć, jak ludzie zachowują się w innych krajach. Dla Polski i Ukrainy będzie to wielkie święto. Chcę, aby odbyło się bez żadnych skandali. Wierzę, że EURO 2012 odbędzie się na wysokim poziomie – powiedział Lewandowski.

Były reprezentant Polski opowiedział również o poważnej kontuzji, przez którą opuścił znaczną część sezonu Perszej Lihi.

– Najważniejsze, że nie mam już praktycznie żadnych zmartwień. Jest jasne, że aby w pełni nabyć optymalną kondycję, potrzebna jest gra z drużyną. Trenowałem, aby odzyskać formę, ale nie grał w meczach testowych, które dają pewność w grze. Biorąc pod uwagę moje doświadczenie, mogę powiedzieć, że mogę powrócić do formy podczas treningów. Wszystko będzie w porządku – przyznał 33-latek.

Lewandowski zaznaczył również, że w kolejnym sezonie nadal będzie grał w Sewastopolu.

– Mam jeszcze przez rok ważną umowę z Sewastopolem. Co stanie się potem? Przekonamy się. Nigdy nie wybiegam daleko w przyszłość
– zakończył polski pomocnik.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.