5-krotny reprezentant Polski Łukasz Mierzejewski podpisał roczny kontrakt z grecką Kavalą. Odkąd rozwiązał kontrakt z Cracovią 28-letni obrońca pozostawał bez klubu.

Mierzejewski w polskiej ekstraklasie rozegrał 157 meczów i zdobył w nich 10 bramek. Jest prawym obrońcą. Od wiosny 2008 roku grał w Cracovii i był w orbicie zainteresowań selekcjonera Franciszka Smudy. Rozegrał nawet w kadrze 5 spotkań.

Po sezonie 2010/11, który częściowo był dla niego stracony z powodu kontuzji, Cracovia, a w zasadzie prezes Filipiak, zdecydował się rozwiązać z nim kontrakt. Przyczyną była korupcyjna przeszłość Mierzejewskiego. Brał on udział w pamiętnym meczu pomiędzy Zagłębiem Lubin i Cracovią w 2006 roku (był wtedy piłkarzem Miedziowych), który zdecydował o awansie podopiecznych Franciszka Smudy do europejskich pucharów.

W sezonie 2006/07 zdobył z Zagłębiem mistrzostwo kraju. Rozegrał 16 spotkań, w których zdobył jedną bramkę. Poza tym grał w Widzewie, ŁKSie, Świcie Nowy Dwór Mazowiecki i Legii Warszawa.

Mierzejewski zapowiadał się na obrońcę dużej klasy. Był członkiem reprezentacji trenera Michała Globisza, która zdobyła mistrzostwo Europy U-18 w 2001 roku. Jednak jego kariera nie potoczyła się tak jak mogła.

W Kavali w przeszłości grali Euzebiusz Smolarek i Patryk Aleksandrowicz.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.