Lukas Jutkiewicz zaliczył asystę w meczu 33. kolejki Championship przeciwko Blackburn Rovers. Spotkanie zakończyło się wysoką wygraną Boltonu Wandereres 4:0 (2:0).

Bolton bardzo dobrze rozpoczął mecz szturmując bramkę Blackburn, ich starania nie poszły na marne i w 23. minucie wynik spotkania otworzył Mohamed Kamara. Reprezentant Sierra Leone świetnie przymierzył głową i umieścił piłkę w lewym dolnym rogu. Tuż przed końcem pierwszej połowy w prowadzenie podwyższył Joe Mason i do przerwy mieliśmy wynik 2:0 dla gospodarzy.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił „The Trotters” nadal przeważali w meczu, a w 46. minucie po asyście Jutkiewicza, Jay Spearing pokonał bramkarza strzałem zza pola karnego. Wynik przypieczętował André Moritz, który strzelił bramkę na 4:0.