W spotkaniu 1. kolejki grupy B Ligi Mistrzów, Montpellier HSC przegrało z Arsenalem Londyn 1:2 (1:2). W kadrze meczowej gości zabrakło Wojciecha Szczęsnego i Łukasza Fabiańskiego, którzy są kontuzjowani.

Wszystkie bramki padły już w pierwszych dwudziestu minutach gry. Gospodarze objęli prowadzenie w 9. minucie. Thomas Vermaelen faulował w polu karnym Younésa Belhandę i sędzia podyktował „jedenastkę”, którą na gola zamienił sam poszkodowany.

Radość mistrzów Francji nie trwała długo, bowiem już siedem minut później do wyrównania doprowadził Lukas Podolski. Niemiec wykorzystał dobre podanie od Oliviera Girouda i uderzył z około 12 metrów, nie dając żadnych szans bramkarzowi.

W 18. minucie Arsenal wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał już do końca spotkania. Z prawego skrzydła dośrodkował Carl Jenkinson, a piłkę z bliskiej odległości do siatki skierował Gervinho.

W pozostałej części meczu nieco lepiej wyglądała gra Montpellier, którzy przez 90 minut oddali aż 17 strzałów na bramkę strzeżoną przez Vito Mannone, ale tylko cztery były celne. Goście próbowali 7-krotnie (4 razy celnie), ale częściej przebywali przy piłce.