Od 15 lat żadnej polskiej drużynie nie udało się awansować do Ligi Mistrzów. Bliska osiągnięcia tego celu jest Wisła Kraków, która w dzisiejszym spotkaniu z APOEL-em Nikozja będzie bronić jednobramkowej zaliczki z pierwszego meczu.

„Biała Gwiazda” do walki o Ligę Mistrzów staje już po raz siódmy. Najbliżej awansu do piłkarskiego raju była w 2005 roku, kiedy mierzyła się z Panathinaikosem Ateny. Krakowski zespół przegrał dopiero po dogrywce.

W obecnych eliminacjach Wisła spisuje się rewelacyjnie. Wygrała we wszystkich pięciu spotkaniach, eliminując Skonto Rygę i Liteks Łowecz. Do awansu brakuje tylko pokonania mistrza Cypru.

Zawodnicy mistrza Polski przystąpią do tego meczu wypoczęci, bowiem w ostatnim meczu ligowym z Koroną Kielce zagrało aż dziewięciu rezerwowych piłkarzy. W stolicy Cypru krakowianie przebywają już od niedzieli, aby gracze mieli możliwość zaaklimatyzowania się w nowych warunkach.

Do dzisiejszego meczu Wisła może przystąpić osłabiona. Z urazem zmaga się najlepszy piłkarz „Białej Gwiazdy” Maor Melikson. Decyzja czy Izraelczyk zagra zapadnie dopiero przed spotkaniem. Gotowy do gry jest już Micheal Lamey, który nie wystąpił w pierwszym spotkaniu z APOEL-em.

Początek dzisiejszego meczu o 20:45. Transmisję telewizyjną przeprowadzą kanały Polsat oraz nSport.

Przewidywane składy:

APOEL: Dionisios Chiotis – Athos Salomou, Christos Kontis, Paulo Jorge, William Boaventura – Ivan Trickovski, Nuno Morais, Helio Pinto, Constantinos Charalambides – Marcinho – Ailton

Wisła: Sergei Pareiko – Michael Lamey, Kew Jaliens, Osman Chavez, Junior Diaz – Radosław Sobolewski, Gervasio Nunez, Cezary Wilk – Patryk Małecki, Ivica Iliev – Tsvetan Genkov

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.