W pierwszym meczu II rundy eliminacyjnej do Ligi Mistrzów zagrały cztery drużyny z polskimi zawodnikami w swoich kadrach.  Dwie z nich wygrały swoje spotkania, jedna zremisowała, a Žalgiris Jakuba Wilka uległ Dinamo Zagrzeb 2:0.

Paweł Cibicki

Paweł Cibicki (Malmö FF)
Polak na boisko wszedł w 68. minucie a jego Malmö FF jedynie zremisowało z łotewskim FK Ventspils 0:0 (0:0). Pierwszą poważną okazję do zdobycia bramki niespodziewanie mieli Łotysze. W 46. minucie Abdultaofik odebrał piłkę na trzydziestym metrze i zagrał do Pauliusa, który idealnie w tempo do niego odegrał. Ten wpadł w pole karnie uderzył po ziemi i piłka zatrzymała się na słupku. W 60. minucie odpowiedzieli Szwedzi, Eriksson zagrał do Forsberga, który niespodziewanie uderzył z jedenastu metrów jednak na posterunku był bramkarz Uvarenko,  który ze spokojem łapie piłkę. W 82. minucie Rosenberg na linii szesnastego metra przyjął sobie piłkę momentalnie obracając się z nią uderzył metr nad poprzeczką. Polski pomocnik minął dwóch rywali i odegrał do kompletnie niepilnowanego w polu karnym Rosenberga jednak ten wdał się w drybling po chwili oddając lekki strzał z którym żadnych problemów nie miał łotewski bramkarz.

Eliminacje Ligi Mistrzów – II runda (pierwszy mecz)

Malmö FF – FK Ventspils 0:0 (0:0)

Sędzia: Antti Munukka (Finlandia)

Żółte kartki: Nazari – Kurakins, Freidgeimas

—————————————————————————————————————

Jakub WilkJakub Wilk (Žalgiris Wilno)
Polski pomocnik rozegrał całe spotkanie, a jego Žalgiris Wilno przegrał na wyjeździe z GNK Dinamo Zagrzeb 2:0 (0:0). Spotkanie szerzej opisane (tutaj).

GNK Dinamo Zagrzeb – Žalgiris Wilno – 2:0 (0:0)
Soudani 58, Antolić 70

Sędzia: Anthony Taylor (Anglia)

Żółte kartki: Čop, Brozović – Kerla ,Adi Sobrinho, Vaitkūnas

Łukasz ZałuskaŁukasz Załuska (Celtic Glasgow FC)
Polski bramkarz całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych, a jego zespół minimalnie na wyjeździe pokonał islandzkie KR Reykjavík 1:0 (0:0).

KR Reykjavík – Celtic Glasgow FC 0:1 (0:0)
McGregor 84

Sędzia: Andreas Pappas (Grecja)
Widzów: 1541

Żółte kartki: Atlason, Saevarsson (KR Reykjavík)

Łukasz SzukałaŁukasz Szukała (FC Steaua Bukareszt)
Polski obrońca wyszedł w podstawowym składzie i zagrał całe spotkanie, a jego zespół pokonał mistrza Norwegii 1:0 (0:0). Pierwszą sytuację do objęcia prowadzenia miało Strømsgodset IF, które świetnie wykonało rzut rożny jednak interwencja litewskiego bramkarza uchroniła Steaue od straty bramki. W 36. minucie Storflor strzałem głową próbował zaskoczyć Litwina jednak uderzył niecelnie. W 48. minucie wynik spotkania otworzył Iancu lobem pokonując Kwarasey’a. W 55. minucie strzałem z dystansu próbował zaskoczyć Hamoud, ale i tym razem obronną ręką wychodzi z tego Arkauskis, który zdołał przenieś piłkę ponad bramkę. W końcówce Norwedzy postanowili zniwelować straty jednak natknęli się jedynie na groźne kontry, najpierw do pustej bramki nie zdołał trafić naciskany przez obrońce Chipciu, a potem w sytuacji sam na sam Valceanu nieznacznie się pomylił posyłając piłkę ponad bramką.

Strømsgodset IF – FC Steaua Bukareszt 0:1 (0:0)